X
+
Global Bankruptcy Report 2017 (Küresel İflas Raporu 2017)
:

Dun & Bradstreet Worldwide Network (WWN), Dun & Bradstreet ve dünyanın önde gelen ticari bilgi sağlayıcısı firmaların biraraya gelerek oluşturduğu bir ağdır. 2017 Küresel İflas Raporu da Dun & Bradstreet WWN üye firmalarının katkılarıyla hazırlandı.

Dun & Bradstreet tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamalarda, küresel krizden bu yana, her ne kadar büyüme rakamlarını tetikleyecek faktörlerin yavaş seyrettiği gözlemleniyor olsa da, iflas oranlarının küresel boyutta azaldığı belirtiliyor. 2016 verilerine göre hazırlanan Küresel İflas Raporu’nda değerlendirilen 38 ülkenin 26'sında iflas oranları azalırken, iki ülkede bu oranın sabit kaldığı, 10 ülkede ise yükselişe geçtiği gözlemleniyor. Bölgesel olarak incelendiğinde,  23 Avrupa ülkesinin 16'sında, 11 Asya-Okyanusya ülkesinin 9'unda düşüş eğiliminde olan iflas oranları, özellikle bu bölgelerdeki yavaş büyüyen ekonomiler açısından iyiye işaret olarak yorumlanmış durumda.

+
Instagram webden mesajlaşmaya izin vermeye başlıyor
:
Instagram ısrarla bilgisayardan paylaşım yapılmasına yönelik bir geliştirme yapmayı reddediyor. Bir umut ışığı olarak artık Windows 10 yüklü bilgisayarlar Instagram uygulaması aracılığıyla direkt mesajlarda fotoğraf ve video gönderebilir.
+
Bu insanlardan öneri almak istediğinize emin misiniz?
:
İnternette okuduğunuz her şeye güvenmeyin.
+
Twitter’dan 140 karakterin tamamını kullandıracak yenilik
:

Facebook’un Snapchat’e benzediği şu günlerde, 140 karakterde durma çizgisini kaybetmeyen Twitter yeniliğini paylaştı. Daha fazla şeyi ifade etmenize olanak sağlayacak adımla mention’daki kullanıcı isimleri artık 140 karakterden düşmeyecek. Yani, birine ya da bir gruba yanıt verdiğinizde “@” ile başlayan kullanıcı isimleri yüzünden daha az yazmak zorunda kalmayacaksınız.

 

Bu yenilikle birlikte Twitter’ın yaptığı güncellemelerse yanıt yazdığınız kişi; atacağınız tweet yazısının içinde değil üzerinde görünecek. Böylelikle sohbetlerinizde daha fazla karakter kullanabileceksiniz. “Yanıtla” üzerine tıkladığınızda kimlerin konuşmanızın bir parçası olduğunu kolayca görüp kontrol edebileceksiniz.

Bir konuşmayı okurken atılan tweet’in başında “@” ile başlayan çok sayıda kullanıcı adları yerine yazılanları göreceksiniz. Bir sohbeti takip etmek daha da kolaylaştı, dolayısıyla konunun ne olduğuna ve sohbeti kimin yaptığına odaklanabilirsiniz. Ayrıca, yanıt yazarken tüm 140 karakteri kullanacağınız için grup konuşmalarında katılabileceğiniz daha çok alan olacak.

+
Dünyanın ilk global siyasi iletişim ödülleri sahiplerini bekliyor
:
Kapital Medya Londra tarafından gerçekleştirilen Polaris Ödülleri, alanındaki ilk global organizasyon olmasıyla dikkat çekiyor.
+
Toplu internet kullanımı sağlayıcıları yönetmeliği ne getiriyor?
:
11 Nisan'da yayımlanan yönetmelik, bireylere belirli bir alan ve sürede internet kullanımı sağlayan tüm gerçek ve tüzel kişileri ilgilendiriyor.
+
Görsel betimleme: Pazarlamanın unutulmuş can damarı
:
Pazarlama tarihi tüketicilerin zihninde kolaylıkla görsel imgelere dönüşebilmiş ve bu yüzden başarılı olmuş pek çok örnekle doluyken, bugün hâlâ soyut kavramlara yaslanıyor pazarlama profesyonelleri. Unutmayın; görsel sözcüklerin duygusal etkisi çok daha fazla.
+
7. MIXX Awards Türkiye Ödülleri sona erdi.
:
MIXX Awards Türkiye’de yılın en iyisi Gay Turtle
+
Facebook’un sanal gerçeklik dünyası: Facebook Spaces
:

Facebook, F8 Konferansı’nda Sanal Gerçeklik (VR) uygulaması Facebook Spaces’ı tanıttı. Facebook Spaces, insanların arkadaşlarıyla adeta aynı odadaymışlar gibi eğlenceli, etkileşimli bir sanal ortamda buluşmasını sağlayan bir Sanal Gerçeklik (VR) uygulaması. Facebook Spaces, Oculus Rift için beta olarak kullanıma sunuluyor.

Facebook Spaces ile insanlar, Facebook içeriklerini arkadaşlarıyla Sanal Gerçeklik formatında görebiliyor; 360 derece video ve fotoğraflarla yeni yerleri ziyaret edebiliyor. Sanal bir kalemle, bir şapkadan oyunlara kadar hayal edilebilecek her şey havaya çizebiliyor. Facebook Spaces sayesinde insanlar gerçek hayattaki bir arkadaşlarını Messenger’dan görüntülü olarak arayabiliyor, böylece sanal ortamlarına daha da çok insan getirebiliyor. Arkadaşları, aramalarına telefonlarından cevap vererek sanal dünyalarını görebiliyor.

Facebook, selfie çubuğunu da tabii ki unutmamış:İnsanlar, onu kullanarak deneyimlerinin fotoğraflarını çekip anılarını Facebook’tan arkadaşlarıyla paylaşabiliyor.