X
+
Brand Week Istanbul başlıyor!
:
Etkinliğin habercisi Marka İkonları Yürüyüşü 5’inci kez Kanyon AVM’de gerçekleşti.
+
SEVGİ VE SAYGI İLE ANIYORUZ.
:

SEVGİ VE SAYGI İLE ANIYORUZ.

+
12. Felis Ödülleri sona erdi
:
Sektörün en iyileri Felislerine kavuştu.
+
Facebook, işletmelerin web siteleri için Messenger eklentisini tanıttı
:

Facebook Messenger şimdi de işletmelerin web sitelerinde kendine yer bulacak. Facebook’un Salı günü yaptığı açıklamada, mesajlaşma uygulamasının internet sitelerinde kapalı testlerinin başladığını duyurdu. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar, işletmelerle direkt olarak Messenger üzerinden yazışabilecek. Üstelik siteyi kapatsalar da tüm cihazlarından Messenger uygulaması üzerinden devam edebilecekler.

Piyasada siteler için sunulan onlarca mesajlaşma uygulaması olsa da Messenger elbette büyük bir avantaja sahip. Kolay ulaşılabilir ve erişimi yüksek bir uygulama ile kullanıcılar tarafından daha hızlı benimsenecektir. Messenger’ın şu an sahip olduğu özellikler aynı şekilde bu kapalı beta sürümünde de olacak. Aynı zamanda gelecekte daha fazla özellik de geleceğinin müjdesini veriyor Facebook.Eklentinin tasarımı, piyasadaki diğer mesajlaşma uygulamalarına benziyor. Sayfanın sağ altında üstte duran bir Messenger ikonu kullanıcıları karşılayacak. Eklentiyi açtığınızda alıştığınız Messenger arayüzü ile karşılaşacağız. Sonrasında ise site kapatılsa da Messenger uygulaması üzerinden mesajlaşmaya devam edilebilecek. Bu aynı zamanda işletmeler için de büyük bir rahatlık sunacak. Aynı anda cevap veremeyen işletmeler, daha sonrasında Messenger üzerinden kendileri ile iletişime geçen müşterileri ile iletişime geçebilecekler.Yeni uygulama şu anda AdoreMe, Air France, Argos, Aviva, Bodeaz, Goibibo, Keto Mojo, KLM, Mermaid Pillow, Spoqa, Total Activation, Volaris ve Zalando sitelerinde test edilmekte. Eğer siz de siteniz için bu uygulama çıkar çıkmaz haberdar olmak istiyorsanız Facebook’a bilgilerinizi buradan bırakabilirsiniz.

+
Instagram’da gizli reklam devri kapanıyor
:

nstagram, ücret karşılığında paylaşım yapan kullanıcıların bunu açıklamasını istiyor. Facebook’un sahip olduğu uygulama Salı günü yaptığı duyuruda, markalı içerik programının kapsamını genişleteceğini duyurdu. Instagram, geçtiğimiz Haziran ayında bir kısım kullanıcıya açtığı “… Markasıyla Ücretli İşbirliği” etiketini şimdi daha fazla kullanıcının kullanımına açacak.

Instagram ayrıca, markalı içerik paylaşım kurallarını ihlal ettiğini düşündüğü kullanıcılarla kurduğu iletişimi de değiştiriyor. Markalı içerik etiketleme özelliğine sahip olan sayfalar eğer bu bilgiyi paylaşmamış ve Instagram tarafından tespit edilmişse bu durum uygulama içinde mesaj alacaklar. Bu mesajla resmi etiketi kullanmaları hatırlatılacak.

+
“Reklam bir tutku mesleği”
:
25 Yıl 25 Dakika serimizin bu ayki konuğu, edebiyatçı reklamcıların en önemli temsilcilerinden, Movida Ajans Başkanı Oğuzhan Akay.
+
Felis’e göre mobilin en iyileri
:
Felis 2017 Mobil Bölümü'nün Felis'li kampanyaları karşınızda.
+
Starbucks’tan tartışmalı bir reklam kampanyası
:
Noel için hazırlanan kampanyası nedeniyle gözler markanın üzerinde.