X
+
Yalnızca iyi olmak yetmez
:
Advertising Hall of Fame'e dahil edilen Nestlé Group'un eski CEO'su ve onursal başkanı Peter Brabeck-Letmathe, bugünün dünyasında yalnızca iyilik yapmanın yeterli olmadığını düşünüyor. Ona göre iyi olduğunuzun iletişimini de yapmak durumundasınız.
+
Facebook önlem için 'kullanıcıların çıplak fotoğraflarını istiyor'
:
Facebook, intikam pornosu ile mücadele etmek için kurban olabileceği endişesi taşıyan kullanıcılardan şirkete çıplak fotoğraflarını göndermelerini istiyor.
+
RTB House Türkiye ofisini açtı
:

Gerçek zamanlı satın alma modelinde reklam satın alma çözümleri sunan RTB House, Türkiye yatırımlarını artırmaya Türkiye ofisini açarak devam ediyor.

Konu ile ilgili konuşan RTB House CCO’su Daniel Surmacz, Avustralya’dan Brezilya’ya kadar 40’tan fazla ülkede faaliyet gösteren RTB House’un teknolojisi ile dijital reklam sektörüne öncülük ettiğine dikkat çekerek, markaların yüzde 50’ye kadar dönüşüm oranını artıran yapay zekâ temelli yeniden hedefleme teknolojileri ile elde ettikleri tecrübelerini yansıttıkları Türkiye’de ofis açmanın gururunu yaşadıklarını belirtti. RTB House Doğu Avrupa Bölge Direktörü Ömer Aras ise yeniden hedeflemede stratejik bir iş ortağı olarak müşterilerinin yanında olmakla birlikte yatırım geri dönüşü (ROI) garantisi sunduklarını söyleyerek, müşteri sayılarının bu sayede iki yılda üç kattan daha fazla artığının altını çizdi.

+
Mutlaka göz atmanız gereken 10 Instagram analiz aracı
:

Aylık 700 milyonun üzerindeki kullanıcı sayısı ile iştah kabartan bir platform Instagram. Böylesine yoğun kullanıcıya sahip bir mecrada dataya güvenmemek ya da datayı takip etmemek çok da akıllıca olmayacaktır. Etkileşiminizi artırmak, rakiplerinizi analiz etmek, dönüşümlerinizi artırmak için elinizdeki en iyi şans tüm verileri analiz etmek. Bunun da en kolay yolu elbette, analiz araçlarını kullanmak olacaktır.

Owlmetrics

Piyasada bulabileceğiniz en gelişmiş araçlardan bir tanesi belki de Owlmetrics’tir. Takipçi büyüme oranı, takipçi etkileşimi ve hashtag etkinlikleri gibi birçok veriyi sizlere sunuyor. Bunun yanında rakip analizlerini de yapabileceğiniz Owlmetrics üzerinde aynı zamanda paylaşım için en doğru zamanı da öğrenebileceksiniz. Owlmetrics, elde ettiği verileri sizlere yaş, dil, bölge gibi segmentlere ayırarak da sunabiliyor.

Socialbakers inanılmaz veriler sağlayan bir araç. İçerik performansınız, rakip stratejiniz, Instagram reklam performansınız ve dönüşlerinizi artırmanız adına neler yapabileceğinize dair birçok veriyi bu araç sayesinde görebileceksiniz.

Keyhole

Takipçilerinize hangi zamanda ne tür içerikler sunmanız gerektiğini söyleyen bir araç Keyhole. Takipçilerinize doğru zamanda doğru içerik türünü sunarak daha fazla kişiye erişmek ve etkileşimi artırmak çok daha kolay olacaktır. Bunun yanında bir de kendi performansınızı rakiplerinizinki ile karşılaştırma şansını bulabileceksiniz.

Iconosquare

Iconosquare, belki de bu tarz listelerin en eskilerinden ve en vazgeçilmezlerinden bir tanesi. Standart Instagram analizlerinin yanında bir de Instagram Stories için analizlere erişebileceğiniz bir araç Iconosquare. Ayrıca Google Chrome eklentisi sayesinde takipçilerinizle direkt olarak internet tarayacınız üzerinden etkileşime geçebilmenize de olanak sağlıyor.

Brandwatch

Sosyal medya platformlarını, şikayet etme aracı olarak kullanan kullanıcıların %42’si, ilk 60 dakika içinde bir cevap almayı bekliyorlar. Peki bu hedefi nasıl yerine getireceğiz? Elbette onları dinleyerek. Brandwatch tam olarak bu hizmeti sunuyor. Çeşitli platformlarda hakkınızda konuşulanları takip edebilecek ve takipçilerinizle daha hızlı etkileşime girebileceksiniz.

Minter.io

Instagram yakın zamanda algoritmasını yeniledi. Artık akışınızda gördüğünüz içerikler birçok farklı faktör tarafından etkileniyor. Bunlardan bazıları içerik türü, kullanıcının bir profille olan etkileşimi ve geçmiş davranışları olarak sıralanabilir. Yeni faktörlerin gelmesine rağmen halen en etkili olan faktörlerden birisi zamanlama. Minter.io sayesinde en doğru zamanda paylaşım yapabilirsiniz.

Agorapulse

Sosyal medyada birden fazla platformda birden fazla hesabınız varsa hepsini bir noktadan yönetebilmek çok büyük vakit tasarrufu sağlar. Agorapulse sayesinde hesap performanslarınızı takip edebildiğiniz gibi hakkınızda konuşulanları da takip edebileceksiniz.

quintly

Agorapulse’a çok benzeyen farklı bir araç. Yine birden fazla platformdaki farklı hesaplarınızın performanslarını ölçümleyebilecek, rakipleriniz hakkında daha fazla bilgiye erişebilecek, gönderilerinizin performanslarını tek tek öğrenebileceksiniz.

Sprout Social

Sprout Social, sosyal medya araçları arasında en bilinenlerden bir tanesi. Sprout Social ile geçmiş gönderilerinizin ve hesabınızın performansını görüntüleyebileceğiniz gibi aynı zamanda gelecek bir zamanda paylaşılması adına gönderilerinizi takvime yerleştirebilmeniz de mümkün.

Rival IQ

Amazon, Tableau, ve Ogilvy & Mather gibi firmaların sosyal medya için güvendikleri ve kullandıkları bir araç Rival IQ. Kampanya bazında performanslarınızı görebildiğiniz gibi rakiplerinizin attıkları adımlardan da haberdar olacaksınız. Aynı zamanda, Instagram’da ya da başka platformlarda başarı elde etmiş gönderileri de göstererek sizin markanız için de bir ilham kaynağı olacak.

+
Instagram pazarlamasında 2018 için 5 öngörü
:

Kasım ayına hızlı bir giriş yaptık ve artık yavaş yavaş 2017’nin sonuna doğru yaklaşıyoruz. Bu da demek oluyor ki 2018 yılının sosyal medya stratejilerini şimdiden belirlemeye başlamamız gerekiyor. 2017 yılında güçlü bir ivme ile büyüme gösteren Instagram’da önümüzdeki yıl bizi neler bekleyebilir bir bakalım.

Alışveriş Etiketleri

Instagram, geçtiğimiz Kasım ayından beri alışveriş etiketlerini test ediyor. Yakın zamanda Shopify ile yaptıkları işbirliği sayesinde daha da geniş kitlelerce kullanılmaya ve daha fazla akışlarda karşımıza çıkmaya başladı. 2018 yılında da bu etiketlerin daha fazla hesaba açılmasını ve daha yaygın olarak kullanılmasını bekleyebiliriz. Bilhassa alışveriş konusunda Instagram ülkemizde büyük bir önem taşıyor. Bu yeni etiketler hızlı bir şekilde kabul de göreceklerdir.

Görsel Arama

Facebook, bir süredir görsel tanıma yapay zekası için çalışmalar sürdürüyor. Görsel ile aramaya müsaade eden yapıların Instagram’a gelmesi de olasılıklardan bir tanesi. Bütün odağı görsel olan bir platformda elbette Facebook’tan çok daha fazla işe yarayacak ve kullanılacaktır. Sadece arama kelimeleri ve hashtaglerin değil görsel aramanın da bir ihtimal olmasıyla da Instagram kullanıcıları daha fazla markalı içerek üreterek bulunmak için çaba sarf edeceklerdir.

elişen Hikayeler

Instagram Stories bu sene içerisinde ciddi bir yol kat etti. Sürekli gelen yeni özellikleri ile her gün daha fazla kullanıcıyı kendisine bağlayan Hikayeler, önümüzdeki yılın da önemli aktörlerinden birisi olacaktır. Instagram’ın sunacağı özellikler ve geliştirmeler ile gelişmeye devam edeceğini bekliyoruz Stories’in. Bilhassa artırılmış gerçekliğin entegre edilmesi ile daha çok eğlenceli hikaye görebiliriz.

nsta 360

Facebook 360 derece fotoğrafların daha kolay çekilebilmesi adına bir süredir çalışmalar yapıyor. Bu çalışmaların meyvesini Instagram 2018 yılında yiyebilir. Facebook’a nazaran daha fazla görsel odaklı bir platform, 360 derece görselleri ve videoları daha fazla hak eder. Eğer gerçekten üretilmesi kolay bir içerik haline gelirse 360 derece fotoğraflar Instagram’da da ciddi bir yankı uyandıracaktır.

Insta Haritalar

Stories, olduysa eğer Snap Maps’in bir farklı versiyonu neden olmasın? Üstelik Instagram’ın bu özelliği kendine eklemesi de çok da zor olmaz. Stories’in kabul görmesi ve lokasyon hizmetlerinin kullanılması düşünülürse Instagram için bir sonraki hamle bu olabilir.

+
Brand Week Istanbul 2017 onur konuğu: Yavuz Turgul
:

Türk sinemasında unutulmaz izler bırakan Yavuz Turgul, Brand Week Istanbul sahnesinde Yekta Kopan’ın sorularını yanıtladı. Kopan’ın belirttiği üzere bu “zihin açıcı sohbet”ten akılda kalan hikâyeler ve satırbaşları şöyleydi:

  • Turgul uzun aralıklarla film yapmasının nedeninin sinemacılığı uzun süre reklamcılıkla beraber yürütmesi olduğunu açıkladı.
  • Yarattığı karakterlere ilişkin olarak, “Bir karakterin oluşması ve öykünün içine yerleşmesi öldürücü bir süreç” diyen Turgul bu yüzden hayatında düşünmek ve düşlemek arasından düşlemeyi seçtiğini söyledi.
  • Muhsin Bey’in ve Eşkıya’nın yaratım süreçleri de Brand Week Istanbul sahnesinde paylaşıldı. Muhsin Bey’in hayat bulma hikâyesine dair konuşan yönetmen şu sözleri söyledi: “Ben, kendimi kendi halime bırakırım. Beyoğlu’nun arka sokaklarında dolaşırken uzaktan iki kişinin geldiğini hissettim ama aslında yoklardı. Birisi pardösülü, kafasında fötr şapka vardı. Öbürü kısa adımlarla geliyordu, bu ikiliyi sevdim. Bunların üzerine bir hikâye olur mu diye düşünmeye başladım. Sonrası adım adım… Bu adımlar çok yavaş gidiyor bende. Sanırım 5-6 yıllık bir süreçte hazırlandı” dedi.
  • Eşkıya’nın hikâyesini anlatırken ise, Manajans’tayken The Marmara’nın kral dairesinde İş Bankası’na sunum yaptıkları bir güne geri döndü: “Önden gittik, hazırlığımızı yaptık, bekliyoruz. Oradan Beyoğlu’nun tüm damlarını görüyordum. Damda koşan bir adam gördüm, damdan dama ilerleyen… Eşkıya böyle başladı. Senaryo yazımı 10 yıl sürdü.”
  • Turgul yarın vizyona girecek olan yeni filmi Yol Ayrımı’nın hikâyesinde, Şener Şen’le ortak arkadaşları olan Altan Bey’in “Kafkaesk çapkınlık hikâyelerinden etkilendiğini” belirtti. Ancak yapım sürecinde, hikâyeye dair kafasında beliren türlü ihtimallerin filmin sonunu hayli değiştirdiğini de eklemeyi ihmal etmedi.
  • Turgul “Aktif reklamcılığa dönmeyi düşünüyor musunuz?” sorusuna ise, “Asla. Reklamcılık çok keyifli, ancak müşterilere tahammül edemiyorum. Müşteri size, onun adına düşünme fırsatı vermiyor. Ben reklamcılığı senden daha iyi biliyorum diyor” diyerek yanıt verdi.
+
SEVGİ VE SAYGI İLE ANIYORUZ.
:

SEVGİ VE SAYGI İLE ANIYORUZ.

+
Cem Yılmaz’ın cüzdana ihtiyacı yok
:

mobil bankacılık uygulaması İşCep için hazırlanan Tribal Worldwide İstanbul imzalı Cem Yılmazlı animasyon reklam filmleri, serinin beşinci filmi ile devam ediyor.

Cem Yılmaz‘ın akıllı telefonların hayatımızdaki önemini vurgulayışı ile başlayan reklam filminde, İşCep sayesinde karta ihtiyaç duyulmaksızın bankamatiklerden para çekebilme ve para yatırabilme özellikleri işleniyor. Film, İş Bankası tarafından 1982 yılında kurulan ve bu yıl 35’inci yaşını kutlayan Türkiye’nin ilk ATM’si ile çekilen selfie ile noktalanıyor.

+
Çiçeklerin gizli yaşamı
:
H&M, Baz Luhrmann imzalı son reklamında izleyiciyi bir hayal dünyasında gezintiye çıkarıyor.
+
CRİF - BMWORKS. ANTALYA ZİRVE TOPLANTISI YAPILDI.
:

CRİF Enf.ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. Gen.Müdür Yrd. 'ı Sn.Mehmet Pişkin,Satış Birim Müdürü Eda KARAER, Pazarlama Yöneticisi Onur DUYDU ve Crif Antalya ve Civarı İller Bölge Temsilcisi BMWORKS.Şti  Genel Müdürü Beste ERKİN yanısıra M.Cumhur ERKİN,Handan Baysal,Ahmet Avcı,Ayşe ATILGAN ve Nevin ÖZEN'in katıldığı 2017 yılı Genel değerlendirme ve Plan toplantısı Antalya'da yapıldı.İki gün süren değerlendirme ve strateji  toplantısının yorgunluğu  05/06/2017  akşamı Akra Barut Otel içindeki ''Pablito'' restaurant'da düzenlenen  yemek ile atıldı.

+
ANTİKAD.ANTALYA İŞ KADINLARI DERNEĞİ BAŞKAN VE ÜYELERİ BMWORKS OFİSİMİZİ ZİYARET ETTİLER.
:

ANTİKAD.Antalya İş Kadınları Derneği, Değerli Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri BMWORKS:Antalya ofisimizi ziyaret ettiler.
Karşılıklı görüş alışverişinde bulunarak,Güzel Antalya'mız için birlikte neler yapabileceğimizi konuştuk. 
Görüşmenin taraflar ve güzel Antalyamız için faydalı sonuçlar yaratmasını temenni ediyoruz.
BMWORKS.Beste ERKİN.