X
+
“Herkes birinin komşusudur”
:
15. İstanbul Bienali'ni Bienal Direktörü Bige Örer'den dinledik.
+
Jack Trout ve konumlandırmaya yönelik bir çift söz
:
Jack Trout ve ben, birbirine taban tabana zıt iki insandık. Bu zıtlık iş dünyasında iyiye işaret. Beraber geçirdiğimiz 30 yılın ürünü olan konumlandırma kavramını o olmadan dünyanın dört bir yanından yöneticilere açıklamak benim için kolay olmayacak.
+
Ken Segall’i tanımanız için 3 neden
:
Modern Apple'ın yaratıcılarından Ken Segall Brand Week Istanbul'da.
+
İletişim sektöründe yeni bir oyuncu
:
İlker Pehlivan ve Serkan Filiz tarafından kurulan Echo İletişim çalışmalarına başladı.
+
WhatsApp’ın yeni özelliği ile işletmelerin kendilerine özel hesapları olacak
:
+
Publicis Groupe’un Marcel’ine dair merak edilenler
:
Marcel'in yaratıcısı Chip Register sorularımızı yanıtladı.
+
Sosyal medyayı kullanarak 8 adımda ürününüzü başarıya ulaştırın
:

Günümüzde sosyal medya sayesinde müşterilerinize erişmek çok kolay. Eğer hedef kitlenizi iyi tanıyorsanız organik bir şekilde, para harcamadan bile kitlenizle etkileşime geçmeniz mümkün. Bunun en iyi örneklerinden biri Ryford Estores. Kendisi Self-Cut System saç bakım ürünlerinin kurucusu. Sadece sosyal medya ve dijital içerik pazarlamasını kullanarak şirketini sıfırdan 3 milyon$’lık bir şirket haline getirdi.

Piyasaya yeni bir ürün sürmek başlı başına bir cesaret işi. Hele ki bir de sıfırdan gelip, hiçbir borca girmeden şirketi büyütmek ciddi bir çaba gerektiriyor. Estores’ten öğreneceğimiz çok şey var.

Önce vizyonunuzu satın

“Bir girişimci olarak en büyük silahınız ikna yeteneğinizdir.” diyor Estores. Filipinler’den gelen bir göçmen olan Estores, çocukken komşularının kapılarının önünü temizlemek için kapı kapı gezdiğini anlatıyor. “İstediğim şeyler için çalışmam gerekiyordu.” diyor.

Deney yapmaktan korkmayın

Estores, çocukken annesinin kestiği saçını hiç beğenmediğini söylüyor. Sonrasında mahalledeki berberin de düzeltme çabalarından hoşlanmamış. Okuldan bir arkadaşının tavsiyesi ile başka bir mahalledeki berbere gitmiş ve bu sefer saç kesimini çok beğenmiş. Ancak bir süre sonra saatlerce sırada beklemekten sıkılıp kendine bir ayna düzeneği hazırlayıp kendi saçlarını kesmeye başlamış.

Alanınızda uzmanlaşın

Artık sürekli kendi saçlarını kesen Estores, okul çevresinde berber olarak nam salmaya başlamıştı. “Herkesin saçını kesiyordum. Basketbol koçlarımızın hatta öğretmenlerin bile saçını ben kesiyordum. Bu da benim alanım olmuştu.” diyor Estores.

Bir süre sonra mahalle berberi, Estores’in daha fazla müşteri çalmasını önlemek adına, ona dükkanında bir koltuk vermiş. O da bunu işinde uzmanlaşmak için bir fırsat olarak görmüş. Bir süre sonra her erkeğin kendi saçını kesebileceği üç parçalı ayna sistemini ve saç kesim eğitimlerinin olduğu videoları geliştirme fikri aklına gelmiş ve harekete geçmiş.

Kaybetmekten çekinmeyin

İlk prototipini yaptırmak için Filipinler’e yönelmiş. İlk gelen model ahşaptan ve tam 13 kiloymuş. İkinci model ise 4,5 kilo ağırlığa sahipmiş. İki model de başarısız olduktan sonra Craigslist üzerinden başka yöntemler aramış.

Her şeyi kendiniz yapmaya çalışmayın

Self-Cut’ın Facebook sayfası başta sadece 5 beğeniye sahipmiş. Bunlar da tahmin edebileceğiniz gibi arkadaş ve aile üyelerinden oluşuyormuş. Neden sonra Estores, YouTube üzerinden bir kanaat önderine Self-Cut ürünlerinin videosunu yayınlaması için para veriyor ve trafiği tavan yapıyor.

Ne zaman para harcayacağınızı iyi değerlendirin

Pazara ürününüzü yeni tanıtırken hemen para harcamaya başlamayın. 2011 yılında Estores, berberler yarışmasına çağrıldı. Bu noktada pazarlamaya para harcamak yerine kendini ortaya koymayı tercih etti. Gittiği yarışmada tanıştığı sektör lideri, Estores’in ürününe hayran kaldı. Ona bir video çekme imkanı sundu.

Videoyu YouTube’a koyduktan sonra bir başka YouTube kanalında yayınlanması için 2000$ ödemesi gerekip gerekmediği üzerinde kafa yordu. Sonunda bunun doğru hamle olduğuna karar verip diğer kanalda videosunun yayınlanması için bu parayı ödedi. Sitesinin trafiği günde 25-30 tekil kullanıcıdan oluşurken yayınlandığının ertesi günü 10.000’lere gelmişti.

Sosyal medya sizin için çalışsın

Bir süre sonra erkeklerin Self-Cut’ı kullanırken çektikleri fotoğrafları ve videoları Instagram’a koyduklarını fark etti. Bu fotoğrafları kendi hesaplarında yeniden kullanan Estores, daha fazlasının gelmesi için de takipçilerini cesaretlendirdi. “Sayfamızda öyle süslü fotoğraflar yoktur. Çok kaliteli olmalarına da gerek yok zaten.” diyor Estores. Mühim olan hedefe gidip gidememek.

Yenilikçi olun

Estores, Self-Cut için iki yeni ürün daha geliştirdi ve onlar da yakında pazara girecekler.

“Herkese, ‘Bildiğiniz alandan başlayın’ diyorum. Ben, başında mutsuz bir müşteriydim. Dolayısıyla şimdi de hedef kitlemin sorunlarını ve isteklerini çok iyi biliyorum. İyi bildiğim alanda olduğum için de pazarı anlamak ya da pazarlamayı anlamak için bir kitap bile okumama gerek kalmadı.”diyor Estores.

+
Adobe’den ilham dersleri
:

Sadık bir Adobe kullanıcısı mısınız? Belki de Adobe ürünlerini yalnızca ara sıra, ufak tefek ihtiyaçlarınızı gidermek için kullanıyorsunuz. Hangi sıklıkta ve ne için kullanırsanız kullanın, Adobe evreninde keşfetmediğiniz ve size ilham verebilecek bir şeylerle karşılaşmanız olası.

Adobe kullanıcılarına diğer Adobe kullanıcıları aracılığıyla ilham vermek isteyen Adobe Creative Cloud; Photoshop, Illustrator ve Animate programlarını kullananlara farklı sanatçılardan yeni fikirler sunmak amacıyla bir video dizisi başlattı: Art Makers.

Her hafta farklı bir sanatçıyla işbirliği yapan markanın yeni dizisinde şimdiye kadar arz-ı endam eden isimler arasında Daniele De Nigris (İtalya) ve Amr Elshamy’nin (Mısır) yanı sıra ülkemizden Şakir Yıldırım da yer alıyor.

+
Google sizi alerjilerinizden kurtarmak istiyor
:

Kızarık burunlar, ıslak gözler Google sayesinde tarihe karışacak gibi duruyor. İnternet devi, kısa süre sonra Arama kısmında günün polen tahminlerini vereceğini duyurdu.

Google, kullanıcılarına bölgelerinde havadaki polen seviyesini belirterek mevsimsel alerjilerden korunabilmelerine olanak sağlayacak.

Özellik yayına girdikten sonra Arama kısmında direkt olarak “polen durumu (pollen forecast)” yazıp sonuçları görüntüleyebileceksiniz. Arama sonuçlarında havadaki polen yoğunluğunu gelecek beş günü de kapsayacak şekilde görebileceksiniz.

Google güvenilir verilere ulaşmak için The Weather Channel ile anlaşma yaptı. Böylece Arama kısmında sunduğu verilerin doğruluğunda ve güvenilirliğinden emin olacak.

Sadece arama sonuçlarında bu veriye ulaşmayacak kullanıcılar. Aynı zamanda ne zaman normalin üstünde bir polen dağılımı olursa o zaman da bildirimler alacaklar. Böylece hazırlıklarını yapacak vakitleri olacak kullanıcıların

+
CRİF - BMWORKS. ANTALYA ZİRVE TOPLANTISI YAPILDI.
:

CRİF Enf.ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. Gen.Müdür Yrd. 'ı Sn.Mehmet Pişkin,Satış Birim Müdürü Eda KARAER, Pazarlama Yöneticisi Onur DUYDU ve Crif Antalya ve Civarı İller Bölge Temsilcisi BMWORKS.Şti  Genel Müdürü Beste ERKİN yanısıra M.Cumhur ERKİN,Handan Baysal,Ahmet Avcı,Ayşe ATILGAN ve Nevin ÖZEN'in katıldığı 2017 yılı Genel değerlendirme ve Plan toplantısı Antalya'da yapıldı.İki gün süren değerlendirme ve strateji  toplantısının yorgunluğu  05/06/2017  akşamı Akra Barut Otel içindeki ''Pablito'' restaurant'da düzenlenen  yemek ile atıldı.

+
ANTİKAD.ANTALYA İŞ KADINLARI DERNEĞİ BAŞKAN VE ÜYELERİ BMWORKS OFİSİMİZİ ZİYARET ETTİLER.
:

ANTİKAD.Antalya İş Kadınları Derneği, Değerli Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri BMWORKS:Antalya ofisimizi ziyaret ettiler.
Karşılıklı görüş alışverişinde bulunarak,Güzel Antalya'mız için birlikte neler yapabileceğimizi konuştuk. 
Görüşmenin taraflar ve güzel Antalyamız için faydalı sonuçlar yaratmasını temenni ediyoruz.
BMWORKS.Beste ERKİN.