X
+
Ticari Enformasyon,Kredi Bilgi Ürünleri Sağlama ve Danışmanlık Hizmetleri
:

Ticari Enformasyon,Kredi Bilgi Ürünleri Sağlama ve Danışmanlık Hizmetleri

+
İTİBAR YÖNETİMİ
:

İtibar yönetimi ( reputation management ) genel olarak imaj korumaya ve takip etmeye yönelik tüm çalışmalardır. Örnek vermek gerekirse Google arama sonuçlarında marka, kurum, şirket, firma , kişi ile ilgili yer alan olumsuz haberleri kaldırmak veya sildirmek bu çalışmalardan biridir. Bu bilgiler haber siteleri, sosyal medyada yer alan paylaşımlar veya bir blog sayfasında yer alabilir. İnternet üzerindeki itibarın yönetilmesine de online itibar yönetimi denilmektedir.
Bazı içerikler şahıs veya kurumsal prestijin zedelenmesine hatta ekonomisini ciddi anlamda sıkıntıya sokabilir. olumsuz içerik veya bilgiler içeren arama sonuçlarını kurumsal veya kişisel yapıya zarar vermemesi için kaldırtma çalışması verdiğimiz hizmetler arasındadır.

İtibar yönetimi nedir ?

Ziyaretçi veya müşteri kitlesinin tanımadıkları / tanıdıkları bir firmayı kurumu araştırma sürecini arama motorları üzerinden araştırmaları sonrasında karşılarına çıkan her türlü bilgiyi değerlendirmeleri imajınız için son derece önemli hale gelmiştir. İnternet’in kullanımının yaygınlaşması ile basit işlemler bile online olarak halledilmektedir. Kişiler ve Kurumlar için itibar koruma ve yönetim süreçleri farklılık göstermektedir.
Özellikle asılsız ve belgesiz ortalıkta dolaşabilen bilgiler son derece zarar verici ve tehlikelidir. Hakkınızda çıkan negatif bilgileri yönetmek ve sildirmeye yönelik yapılan çalışmalara google içerik silme ve itibar yönetimi danışmanlığı olarak adlandırılır.

 
Negatif bildirimlerden anında haberiniz olsun !

Bu işi profesyonel olarak yürüten bir danışman ile çalışabilirsiniz. Böylelikle hakkınızda çıkan haber ve yazılardan ilk sizin haberiniz olur. Sonucunda ne gibi aksiyon alacağınızı belirleyecek süreyi kazanmış olursunuz. Google alert gibi erken uyarı sistemleri kullanılarak internet üzerinde arama yapmakla uğraşmadan sizinle ilgili çıkan tüm haberleri ilk duyan siz olabilirsiniz.
 
Olumsuz itibar örnekleri

İnternet ‘in kendisini etkilemeyeceğini düşünen ve sonrasında ekonomik sorun yaşayan bir çok büyük firma örneği vardır. Büyük firmaların marka bilinirliği de büyük olur. Ancak internet üzerinden bu itibarı yönetmezse önceki itibarını koruyamayabilir. Orta ve küçük ölçekli firmalar içinde özellikle google işletmem haritalar bölümünde yer alan yorumların ve puanların ciddiyetle takip edilmesi gerekir. Sırf bu sebeple kapanan bir çok mekan örneği görmekteyiz
● Video yayını oluşturulan olumsuz itibar örnekleri
● Google haritalar vasıtası ile verilen düşük puanlar ve olumsuz yorumlar
● Sosyal medya paylaşımları ( Facebook, Twitter, Linkedin, İnstagram vs)
● Haber, Blog gibi sitelerdeki yazıların altına yazılan yorumlar
● Yerel ve Ulusal haber sitelerinde çıkan doğru olmayan haberler
● Kopya içerikler ile sağlanan olumsuzluklar
● Sahte profil ( facebook, twitter, instagram gibi sosyal medya sitelerdeki sahte hesaplar )
● Şikayet sitelerinde bulunan istenmeyen rahatsız edici yorumlar
● Rakip firmanın, kişinin yaptığı – yaptırdığı- çalışmalar
● Gizlilik ilkesine aykırı olarak kişisel resimlerin çeşitli platformlarda yayınlanması
● Kişisel verilerin yayımlanması ( Telefon, Tc Kimlik numarası, Adres vs. )
● Kurumsal gizlilik içeren bilgilerin ifşa edilmesi
● Skandal ve hukuk dışı haberler
● Öfkeli müşteri etkileşimleri
● İşten çıkmış eski çalışanların yaptıkları
● Olumsuz blog haberleri ve istenmeyen yorumlar
● Skandal, Yalan, İftira, Çıkar çatışması , Propaganda ve Hakaret içeren internet üzerindeki tüm yazılar
Kurumsal online itibar yönetimi

 
Düzenli olarak ve profesyonel araçlar ile sosyal medya, arama motorları ve haber siteleri taranarak hakkınızda çıkan içerikleri ziyaretçilerden önce bilmek durumundasınız. Bu işlemler için oldukça profesyonel sosyal medya takibi, arama motorları takibi yapılarak kişi , marka, ürün, şirket hakkında çıkmış bir haberden anında haberdar olunur. Böylece önlemler hızla alınabilir.
Sahte sosyal medya hesapları, karalamaya yönelik bilgilerin otorite değerinin düşürülmesi, özel hayatı korumaya yönelik çalışmalar tarafımızca yapılır. Böylelikle dijital dünyadaki prestij ve itibar kaybının önüne geçilmiş olunur.

● Kurumsal prestij ve imajınızı profesyoneller aracılığı ile korumaya çalışırsınız.
● Müşteri ile ilişkilerin düzeltilmesi
● Marka hakkındaki haberleri takip için ek bir çaba sarf etmeniz gerekmez.
● Rakip olduğunuz firmalarla aranızdaki farkı hissettirirsiniz.
● Olumsuz haberler yerine olumlu ve normal haberleri üst sırada çıkarmış olursunuz.
● Sosyal medya siteleri taranarak hakkınızda yazılanlar takip edilir.
● Marka bilinirliğini artırmış olursunuz.
Hakkınızda internet üzerinde arama sonuçlarında çıkan olumsuz, kötüleyici, negatif yorum haber ve belgeleri kaldırmak için size yardımcı olalım. Hızlı fiyat teklifi almak için butona tıklamanız yeterlidir.
Çalışma şartlarımızı LÜTFEN OKUYUN ! :
● İnsanlara fiziki zarar vermiş firmalar ile çalışılmaz
● İnsanların sağlığını hiçe sayarak yapılmış işlemler sonrası çıkan haberlerle ilgili çalışma yapılmaz. ( Örneğin kanser hastalarını istismar etmek vs )
 

İnternette hakınızda olumsuz haber yapılmasını engellemek :

Aslında bir çok önleyici tedbir alarak sonrasında yaşanacak süprizleri en aza indirebiliriz. Müşteri odaklı bir yaklaşım buna örnek olarak gösterilebilir. Peki diğer yöntemler nelerdir ?
1. Kızgın müşterilerin doğru yöntemler kullanılarak sakinleştirilmesi ve sorun çözümü
2. İnternet’i hiçe saymamak
3. Tehdit eden bir müşteriyi memnun etme yolları aramak
4. Profesyonel araçlar ile Sosyal medya sitelerini takibi ( monitoring ) yapmak böylece sosyal medyadaki itibarı yönetmek.
5. Arama motorlarındaki sonuçları sürekli ve düzeni takip etmek
6. Sosyal medya hesaplarınızı uzman olmayan personele vermemek.
 

Google sonuçlarından site kaldırma

Günümüzde insanların internet üzerinden yaptığı araştırmalar son derece arttığı için şirket, marka yada bir kişi hakkında yazılan en ufak olumsuz yazılar bile çok büyük kayıplara sebep olmaktadır. Bir siteyi Google ’ın arama sonuçlarından sildirmeyi gerektirecek şekilde olabilmektedir. Sitelere girilen yazı , yorum gibi bilgiler hukuki bir sorun oluşturmadığı sürece mahkeme yolu ile de kaldırılamaz ve silinemez İsminiz aratıldığında hakkınızda yalan, iftira ve gıybet içerikli arama sonuçları çıkıyorsa bunu kaldırmak istemeniz en doğal bir istektir. Konu ile ilgili google dökümanına https://support.google.com/websearch/troubleshooter/3111061… sayfasından ulaşabilirsiniz.
 
İnterneten  içerik kaldırma nasıl yapılır ?

Bu cevabı ve tek çözüm yolu profesyonel imaj yönetimi hizmeti almaktır. Bizzat bu işleri takip edip bu bilgileri kaldırmaya çalışmak isterseniz aşağıdaki konularda teknik danışmanlık hizmeti de vererek sitelerden haber kaldırma aşağıdaki durumlarda gerekli olmaktadır.
Rahatsız olunan bir içerik ile ilgili internet üzerinden kaldırma çalışmaları aşama aşama gerçekleşir. Problem hangi aşamada çözülürse o aşamadan sonra bir işlem yapmaya gerek kalmaz.
1- Hukuki aşama
Şirket, kurum, kuruluş, marka veya şahıs hakkında yazılan yorum, haber ve tüm belgeleri hukuka uygun olmaması koşulu ile mahkemede hak arama yoluna başvurabilirsiniz. Bu seçenek eğer hukuki olarak ispatlanabilecek şekilde yasalara aykırılık olması durumunda işinize yarayabilir. Erişim engelleme ile ilgili başvurular Sulh Ceza Mahkemelerine yapılmaktadır. İsterseniz kendini bir dilekçe ile başvuru yapabilir isterseniz aracı firma veya Avukat ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. 5651 sayılı kanunla düzenlenmiş olan yaptırımlardan biri olan internet erişim engelleme seçeneği her zaman en pratik yöntemlerden biridir.
2- Arama motorları ile iletişim
Olumsuz yazı yayınlayan siteyi google ‘a şikayet edebilirsiniz. Google yasal kaldırma isteklerini dikkatlice inceler ve eğer mümkün ise talebi yerine getirir ! https://www.google.com/webmast…/tools/legal-removal-request…
3- İnternet bilgi ihbar merkezi aracılığı ile
Yayımlanan veya arama sonuçlarında görünen olumsuz bilgiyi Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı , Bilgi İhbarWeb Merkezine bildirerek arama sonuçlarında olumsuz sitelerin üzerinde çıkmak. Bu şekilde perdeleme yöntemi kullanılarak istenmeyen içerikler google sıralamasında ilk sayfadan düşürülür.
4- Sosyal Mühendislik ile Kişisel İlişki Aşaması
● İlgili sosyal medya hesabının sahibi ile iletişime geçmek ve müşteri memnuniyetini sağlayarak olumsuz bildirimin düzeltilmesinin sağlanması.
● Haberi veya bilgiyi yayımlayan sitenin yöneticisi ile bizzat iletişime geçip kaldırma talep edebilirsiniz.
● Sitenin bulunduğu sunucu ile iletişime geçerek bu konuda destek istenir.
● Yayınlanan bilgi kullanıcının yönetebildiği bir içerikse müşteri ile direk irtibata geçip memnuniyeti sağlanarak içeriği kaldırmaya teşvik edilebilir.
● İsim veya firma adına oluşturulmuş sahte sosyal medya hesapları için gerek hukuki gerek de sosyal mühendislik çalışmaları yapılmalıdır.
 
Google görsellerde resmim çıkmasın !

Kişisel olarak özel hayatınıza dair video, fotoğraf gibi görüntülerin kaldırılması için site sahipleri ile irtibata geçilmelidir. Google görsellerde resmim çıkmasın rahatsız oluyorum diyorsanız fotoğraf kaldırma ile ilgili resmi yardım sayfası için https://support.google.com/websearch/answer/4628134?hl=tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Bu yardım sayfasında Başkasının sitesindeki görseli kaldırma, Silinmiş bir görseli arama sonuçlarından kaldırma, Kendi sitenizden görsel kaldırma, Görselleri diğer Google ürünlerinden kaldırma gibi seçenekler bulunmaktadır.

 

+
Reklam Ajans Faaliyetleri
:

Hertürlü Reklam Ajans Faaliyetleri.

+
Medya Planlama,Satınalma ve Yönetimi
:

 

 • Sosyal Medya(Sosyal  Ağlar,Medya Paylaşmaları)
 • Web Tasarım (Kurumsal Siteler)
 • Yerel & Ulusal Medya Planlama /
 • Yıllık Strateji & Taktik Geliştirme /
 • Uzun Dönem Strateji Geliştirme 
 • Satınalma Stratejileri
 • Pazar İzleme
 • İlişki Yönetimi
 • Sponsorluklar
+
Organizasyon Faaliyetleri
:
 • GÖSTERİ
 • KONGRE
 • KONFERANS
 • TİCARİ FUAR VE BENZERİ ETKİNLİKLERİN ORGANİZASYONU FAALİYETLERİ. 
+
Tasarım & Baskı Hizmetleri
:
 • Kurumsal Kimlik Çalışmaları
 • Outdoor - Indoor Reklam Tasarımları
 • Gazete & Dergi İlan Tasarımları
 • Matbaa & Dijital Baskı ( Tüm Matbuu Evraklar & Katalog -Broşür-Fatura & Formlar )
 • Indoor & Outdoor Giydirmeler

 

+
Eğitimi Destekleyen Öğrenim dışı Faaliyetler
:

Eğitim Rehberlik,

Danışmanlık,

Değerlendirme,

Program Organizasyonları, gibi Eğitimi Destekleyen Öğrenim Dışı Faaliyetler.

+
Prodüksiyon
:
 • Profesyonel Fotograf Çekimi
 • Tv ,Sinema ,Reklam Filmi Senaryosu
 • Tv Bant Reklam
 • Film Jenerik ,Fragman Tasarım&Senaryo
 • Kurumsal Tanıtım Filmi
 • StoryBoard
 • Radyo Spot& Jingle