X
Sean Cohan’ı tanımanız için 4 neden
X
Eğlence sektörünün zirvesinde yer alan isimlerden, A+E Networks International and Digital Media Başkanı Sean Cohan, Brand Week Istanbul'dan önce burada...

Bu yıl Brand Week Istanbul’un, sektörün ihtiyaçlarına yönelik olarak şekillendirdiği yeniliklerinden biri “Legends of Entertainment”. Burada ortaya koyan iki iddia var. Biri eğlence sektörünü; üretim, tüketim, içerik ve diğer tüm yönleriyle ele almak. Bir diğeri ise tüm bunları, alanındaki efsane isimlerin ağzından dinlemek.

A+E Networks, dünyanın en büyük medya şirketlerinden biri. ABD’li şirketin A ve E harfleri, art (sanat) ve entertainment’ı (eğlence) temsil ediyor. Bu birleşim ise şirketin, ABD’dekilere ek olarak, bu topraklar dışında da sahip olduğu 75 kanalda ve 200’den fazla bölgede farklı platformlar üzerinden dağıttığı 13 bin saatlik (39 dilde) içerik kütüphanesinde gösteriyor kendisini. İşte böylesine devasa bir eğlence içeriğinin başında yer alan isim Sean Cohan. Dahası kendisi 9 Kasım’da Legends of Entertainment’ta sahnede olacak.

İçerik + Dijital

Sean Cohan A+E Networks’ün uluslararası eğlence birimi olan International and Digital Media’nın başkanı olarak görev yapıyor. Daha önce network’ün uluslararası kıdemli başkan yardımcısı koltuğunda oturan Cohan’ın, eğlence koluna odaklanması 2016 Ocak itibarıyla oldu. 20’den fazla ülkede kendisine bağlı çalışan ekipleri yöneten Cohan’ın yetkinlikleri arasında A+E Networks’ün dijital varlıklarının yönetimi de var. Bu neredeyse uçsuz bucaksız bir dünya demek. Çünkü bu tanım altına, hem ABD içinde hem de dışında, dijital medya faaliyetleri etrafındaki stratejik, operasyonel, editoryel, sosyal ve dağıtıma bağlı süreçler var. A+E Networks markalarının tüm mobil unsurları da –video içerik, uygulama, internet sitesi, sosyal medya ve oyun- Cohan’ın sorumluluğunda.

Cohan’ın dijitaldeki yetkinliklerinin bir yansıması da, geçtiğimiz yıl kendi ekibiyle birlikte hayata geçirdiği çok platformlu video ve audio storytelling merkezi olan 45th & Dean oldu. İçerik üretimi, dağıtım, ölçümleme ve markalı içerik ortaklıkları gibi alanlara odaklanan bu platform; tam zamanlı bir ajans olarak hizmet veriyor.